شاید با خواندن عنوان این نوشتار، این تصور در ذهن شکل بگیرد که شستن مقعد و یا سکس معقدی ویژه‌ی همجنسگرایان مرد است؛ پس نیازی نیست که به‌عنوان یک زن همجنسگرا، یک مرد دگرجنسگرا یا … در مورد آن بدانم. بااین‌وجود، از آن‌جا که سکس معقدی یکی از رایج‌ترین و لذت‌بخش‌ترین روش‌های سکس برای بسیاری از افراد جدا از گرایش جنسی آن‌هاست، به‌روشنی می‌توان گفت که تصور اختصاصی‌بودن آن صرفن در سکس بین دو مرد، تصور نادرستی است. به‌خاطر جای مقعد در بدن، کارکرد آن و تجمیع میزان زیادی از رشته‌های عصبی در مقعد، سکس مقعدی یا تحریک جنسی مقعد چه برای زنان و چه برای مردان می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد. لذت‌بردن از سکس مقعدی به معنای همجنسگرابودن نیست، و تنها به معنی لذت‌بردن از سکس مقعدی است!

شما هم حتمن با صحنه‌هایی از فیلم‌های پورنوگرافیک مواجه شده‌اید که افراد پس از سکس مقعدی کاملن تمیز بوده‌اند و هیچ آلودگی روی بدن‌های آن‌ها وجود نداشته است. شاید هم با این پرسش رویارو شده‌اید که چطور می‌شود بدون «کثیف‌شدن» مقعد یا آلت تناسلی، سکس مقعدی داشت. پاسخ به این پرسش، دشوار نیست: شست‌شوی مقعد (Anal Douching) دقیق‌ترین پاسخ است.

لزوم شستشوی مقعد پیش از سکس

محیط داخل مقعد محل جمع‌آوری ضایعات غذاهای مصرفی است که در انتظار دورریخته‌شدن هستند. از این رو میزان قابل توجهی باکتری و میکروب در این محل وجود دارند. دیواره‌های مقعد رویه‌ی نازکی دارند که پوشیده از تعداد بسیار زیادی مویرگ است. احتمال می‌رود این مویرگ‌ها در طول رابطه‌ی جنسی پاره شوند، اما به‌دلیل حساسیت پایین این مویرگ‌ها، فرد نسبت به وجود این زخم‌های کوچک آگاهی نمی‌یابد. بدین‌گونه، در صورت آلوده‌بودن محیط، امکان چرکی‌شدن محل زخم‌ها وجود دارد. به‌این‌ترتیب، یکی از دلیل‌های شست‌شوی مقعد، جلوگیری از ایجاد زخم چرکی پس از سکس مقعدی است.

در صورت وجود مدفوع در مقعد هنگام ورود آلت تناسی یا وسیله‌ی ارضای جنسی، امکان برخورد و ایجاد درد به‌جای لذت وجود دارد. تمیز بودن مقعد می‌تواند از این برخورد پیشگیری کند.

هم‌چونین تمیزی مقعد امکان سایش دیواره‌های مقعد با جسم ورودی را بیشتر می‌کند که باعث افزایش لذت جنسی می‌شود. در حالت کلی در صورت تمیزی مقعد، امکان لذت جنسی بالاتر خواهد بود.

در شماری از افراد، آلوده‌شدن بدن یا به‌عبارت‌دیگر کثیف‌شدن بدن در هنگام سکس مقعدی می‌تواند یکی از دلایل کم‌شدن حس جنسی باشد. بسیاری از افراد به‌دلیل آلودگی (کثیف‌بودن) مقعد از لذت آن چشم می‌پوشند. به‌این‌ترتیب، شست‌شوی مقعد می‌تواند این مساله را برطرف سازد.

در این زمینه، به دلیل‌های دیگری را هم می‌توان برشمرد ولی به همین دلیل‌ها بسنده می‌کنیم تا در ادامه به شیوه‌ی شست‌شوی مقعد بپردازیم.

شست‌شوی مقعد برای سکس

اگر بخواهیم به زبان ساده شست‌شوی مقعد برای سکس را توضیح دهیم، همان داخل‌کردن آب به مقعد و خارج‌کردن آن برای چندبار از مقعد است تا آن‌زمان‌که مقعد تمیز شود. تمیزی مقعد زمانی اتفاق می‌افتد که آب خارج‌شده از آن، تمیز و شفاف باشد.

با توجه به این‌که سرویس‌های بهداشتی در کشورهای غربی متفاوت از آن‌چیزی است که ما در ایران داریم، به‌منظور شست‌شوی مقعد، وسیله‌ای به نام «دوش مقعد» (anal douche) ساخته‌شده است که در فروشگاه‌های وسایل سکس (Sex Shop) قابل خریداری است. به همین دلیل نام این نوع از شستشو در انگلیسی anal douching است. این وسیله‌ها که هیچ شباهتی به دوش آب ندارند، دارای شکل‌های مختلفی هستند. برخی از آن‌ها دارای مخزن برای آب هستند و برخی دیگر را می‌توان به شیر آب حمام وصل کرد، اما کار تمامی آن‌ها این است که آب را به شیوه‌ای به داخل مقعد هدایت کنند.

انواع دوش مقعد

سرویس‌های بهداشتی مورد استفاده در ایران اما دارای شلنگ آب هستند و در نتیحه، نیازی به «دوش مقعد» نیست. به همین دلیل نام رایج برای این شستشو در زبان عامه «شلنگ‌شور» است.

وقتی برای شست‌شوی مقعد به سرویس بهداشتی رفتید، در آغاز سعی کنید مدفوع خود را تخلیه کنید. سپس دمای آب داخل شلنگ (یا دوش مقعد) را در درجه‌ای نسبتن گرم تنظیم کنید چراکه آب گرم به نرم‌شدن عضله‌های مقعد و همبن‌طور دلپذیرترشدن سکس مقعدی کمک خواهد کرد درحالی‌که آب سرد باعث منقبض‌شدن عضله‌های مقعد می‌شود و سکس در پی آن هم می‌تواند دردناک باشد.

سر شلنگ را روی دهانه‌ی مقعد قرار داده و کمی فشار دهید تا آب با سرعت کمی وارد مقعد شود. در آغاز ممکن است احساس نه‌چندان خوبی به شما دست دهد، اما معمولن این احساس خیلی زود رفع می‌شود.

دوش مقعد

پس از چند ثانیه‌، هنگامی‌که احساس پرشدن مقعد را داشتید، شلنگ را از مقعد دور کنید و سعی کنید تا آب واردشده به مقعد را با فشار تخلیه کنید. این کار را چندبار تکرار کنید. پر و خالی کردن مقعد را باید تا جایی ادامه داد که دیگر هیچ آلودگی‌ای در آب خارج‌شده از مقعد وجود نداشته باشد. به‌طور معمول، پس از دو یا سه بار تخلیه‌، مقعد به‌طور کامل تمیز می‌شود. اگر در آن زمان دستگاه گوارش سالم باشد و درست کار کند، مقعد شسته‌شده حدود سه تا پنج ساعت تمیز می‌ماند.

روش‌های دیگری به تمیزی مقعد برای سکس می‌تواند کمک کند که برای نمونه می‌توان به کنترل تغذیه در روزهای پیش از سکس هم اشاره کرد، اما روش شست‌شو سریع‌ترین و موثرترین روش برای تمیز کردن مقعد و در پی آن، تجربه‌ی یک سکس مقعدی دل‌پذیر است.

ژل روان‌کننده برای سکس
ژل روان‌کننده برای سکس

لطفن دقت کنید که تمیز بودن مقعد تنها یکی از کارهایی است که برای تجربه‌ی یک سکس دل‌پذیر مقعدی ضرورت دارد که انجام شود ولی به‌تنهایی کافی نیست. استفاده از مواد لزج‌کننده مثل انواع روان‌کننده‌های مخصوص سکس (Sex Lubricants)، آمادگی پیش از دخول و … هم برای یک سکس مقعدی لذت‌بخش اهمیت دارند.

شست‌شوی مقعد علاوه بر سکس لذت‌بخش، بهداشت و سلامت جنسی را هم افزایش می‌دهد. پس لازم است که پیش از این گونه از رابطه‌ی جنسی، بیش از پیش، به پاکیزگی مقعد فکر کنیم.

در صورتی که در این مورد با پرسش‌های جنسی مواجه هستید، می‌توانید پاسخ خود را از ژوپی بخواهید: ask [at] joopea [dot] com . برای اطلاعات بیشتر در مورد بخش پرسش و پاسخ جنسی، به این لینک مراجعه کنید.

3.8 6 رای ها
امتیازدهی به مقاله