حق انتشار مطلب‌های جنسیت

تمامی فعالیت‌های جنسیت (همین سایت) زیرمجموعه‌ی گواهینامه‌ی Creative Commons نسخه‌ی سه قرار دارد. به زبان ساده‌تر تمامی محتوای تولید شده در این وب‌سایت می‌تواند بدون کسب اجازه، چه به شکل کامل و چه بخشی از آن، با ذکر مشخص منبع و تحت استاندارد مشابه، توسط دیگران استفاده شود. اما این استاندارد شامل تمامی محتوای منتشر شده در جنسیت نمی‌شود، چراکه محتوای بازنشر شده از منبع‌های دیگر باید با اجازه از خود آن منابع صورت گیرد.

مطلب‌های منتشرشده در جنسیت دربرگیرنده‌ی دو دسته است:

 

۱- حق چاپ و بازنشر محتوای متعلق به جنسیت

Creative Commons (CC-BY-SA) JoopeA

ما از انتشار و گسترش اطلاعات قابل اعتماد در مورد حقوق جنسی استقبال می‌کنیم و آنرا تشویق می‌کنیم. وب‌سایت تحت گواهینامه‌ی انتشار خلاقانه نسخه‌ی سه (Creative Commons 3.0) قرار دارد. به همین دلیل استفاده، انتشار کامل یا بازنشر قسمتی از محتوای تولیدشده‌ توسط جنسیت (نه محتوای بازنشری مانند برخی از متن‌ها و عکس‌ها – پایین‌تر در مورد محتوای بازنشری توضیح داده شده است) شامل متن، عکس، صدا، فیلم و هر آن‌چیزی که در این سایت تولید شده است، چه به صورت کامل و چه قسمتی از آن می‌تواند توسط سایر افراد و ابزارها، هم برای مقاصد تجاری و هم غیر از آن بازنشر شود؛ با این شروط که محتوای تولیدشده نیز از مجوز حق‌نشر مشابه و یا آزادتر (CC 3.0+) برخوردار باشد و به شکل مشخص به منبع ارجاع دهد.

به شکل خلاصه اگر شما هم به دیگران اجازه‌ی بازنشر می‌دهید و به وب‌سایت جنسیتی لینک داده‌اید، می‌توانید از تمامی این تولیدات به شکل رایگان، بدون نیاز به کسب اجازه‌ی رسمی و بدون محدودیت استفاده کنید.

شما می‌توانید از نمونه‌ی کد زیر با جایگزین‌کردن آدرس اصلی مطلب برای بازنشر استفاده کنید:

منبع: <a href="آدرس مطلب" target="_blank" >جنسیت</a>

 

از شما خواهشمندیم تا در صورت امکان کد زیر را هم در قسمت <head> در صفحه‌ای که مطلب جنسیتی را بازنشر کرده‌اید قرار دهید:

<meta name="robots" content="noindex,follow" />
<link rel="canonical" href="آدرس مطلب" />

 

۲- مطلب‌های بازنشری از منبع‌های دیگر

وب‌سایت جنسیت با کسب اجازه‌ی محدود از پایگاه‌های دیگر و یا با تطبیق گواهینامه‌ی حق نشر آن‌ها اقدام به بازنشر محتوای تولیدشده‌ی آنها می‌کند. حق چاپ و بازنشر مطلب‌های بازنشرشده در جنسیت از منبع‌های دیگر، متعلق به همان منبع است و باید با اجازه از خود آن منبع‌ها مورد استفاده یا بازنشر قرار بگیرد.

مثلن برخی از تصاویر و ویدیوهایی که در تولیدات جنسیتی منتشر می‌شوند از منابع دیگر خریداری شده یا با کسب اجازه‌ی محدود، صرفن برای انتشار در این سایت منتشر شدند مثل تصویرهایی که از سایت‌های freepik.com و Envato منتشر می‌کنیم. این دسته از محتوا باید به شکل جداگانه از سایر مطلب و با کسب اجازه از خود آن سایت بازنشر شود.

عنوان‌های خبری که از سایر سایت‌ها و انتشارات‌ها بازنشر شده‌اند به شکل کامل، بدون ویرایش* و با اجازه‌ی محدود بازنشر می‌شود. حق نشر محتوای بازنشرشده به شکل کامل به منبع آن تعلق دارد و باید با اجازه از منبع اصلی مورد استفاده قرار بگیرند. این دست از مطلب‌ها را نمی‌توانید به صرف اینکه در وب‌سایت منتشر شده‌اند بازنشر کنید یا مورد استفاده قرار دهید.

Copyright

گرچه که وب‌سایت تمام سعی خود را برای اعتبارسنجی مطلب‌های بازنشری به‌کار بسته است بااین‌وجود، هیچ مسوولیتی در مورد صحت و حق چاپ محتوای بازنشری از منبع‌های دیگر به‌عهده ندارد. تمامی مسئولیت صحت و اجازه‌ی انتشار آن‌ها بر عهده‌ی منبع منتشرکننده است.

اعتراض به انتشار محتوای دارای حق چاپ

از آنجا که رسانه‌ها و پایگاه‌های فارسی‌زبان هنوز قانون‌های حق نشر و بازنشر را به‌خوبی اجرا نمی‌کنند امکان بازنشر یک مطلب در جنسیت وجود دارد که خودش حق نشر را رعایت نکرده بوده است. مثلن جنسیت یکی از خبرهایی را که در سایت X منتشر شده است بازنشر می‌کند که شامل تصویری است که حق نشر آن متعلق به Y است ولی بدون کسب اجازه و یا بدون ذکر مشخص مالک معنوی اثر منتشر شده است. در صورتی که صاحب امتیاز محتوایی هستید که برخلاف حق نشر متعلق به شما در وب‌سایت جنسیتی منتشر شده است، پیشاپیش از شما پوزش می‌خواهیم و خواهشمندیم با ضمیمه‌کردن لینک مطلب در وب‌سایت و مدارک حق مالکیت شما بر اثر، برای حذف و یا درج نام شما در آن با ما تماس بگیرید.

 

 

 

* وب‌سایت جنسیت مطلب‌ها را به همان شکلی که در منبع اصلی منتشر شده‌اند بازنشر می‌کند به این معنا که با مراجعه به صفحه‌ی مطلب، عنوان‌ها، محتوا و تصویرها بدون هیچ ویرایشی به همان شکلی که در نسخه‌ی اولیه‌ی خوراک‌خوان (feed) منبع بوده‌اند در وب‌سایت جنسیتی نیز بازنشر می‌شود. جنسیتی مسوولیتی در قبال همسان‌سازی محتوا پس از تغییر و یا ویرایش آن در منبع با گذر زمان برعهده ندارد. همچنین جنسیت حق خود مبنی بر معرفی مطلب در سایر صفحه‌ها از جمله فهرست مطلب‌ها و صفحه‌ی نخست سایت و یا شبکه‌های اجتماعی با عنوان و تصویر دلخواه را برای خود محفوظ می‌داند. در صورتی که مطلب در منبع تغییر کرده است و لازم است که در وب‌سایت جنسیت نیز به‌روزرسانی شود، لطفن با ما تماس بگیرید.