یافتن پاسخ و اطلاعات درست پیرامون بیشتر موضوع‌هایی که به‌نوعی جزو تابوهای جامعه هستند، دشوار است. از سویی، اعتماد به درستی مطلب‌هایی که در مورد تابوها نوشته‌ شده‌اند و همین‌طور یافتن منبع معتبر، کار آن‌چونان آسانی نیست. معمولن تصورهای نادرست پیرامون خطرناک بودن یا بد بودن تابوها مانع از دسترسی به مطلب‌های منطبق با واقعیت در مورد آن‌ها می‌شود. در جستجوهای اینترنتی وقتی به‌دنبال موضوعی که جزو تابوهاست می‌گردید، همیشه با تعداد زیادی از سایت‌هایی روبه‌رو خواهید شد که بدون استدلال فقط به نفی موضوع و بیان ضرر و زیان‌های آن می‌پردازند. این مساله گاهی آن‌قدر پیش پا سنگ می‌اندازد که جستجوگر را خسته می‌کند و مانع رسیدن او به پاسخی می‌شود که در پی آن بوده است.

یکی از موضوع‌های تابو، سکس مقعدی (anal sex) است. تصور عمومی سکس مقعدی و هرآن‌چه را به مقعد بازمی‌گردد، منفور قلمداد می‌کند. عبارت‌هایی چون «کثیف است»، «چندش‌آور است»، «مکروه است»، «چه‌کسی ممکن است از این کار خوشش بیاید؟»، «اصلن امکان ندارد که لذت‌بخش باشد» و خیلی گزاره‌های دیگر از این دست، مانعی را برای دردسترس قرار گرفتن اطلاعات معتبر پیرامون سکس مقعدی ایجاد می‌کنند.

در زیر به ده تصور عامیانه و نادرست در مورد سکس مقعدی می‌پردازیم.

سکس مقعدی

۱- سکس مقعدی دردناک است.

پاسخ: سکس مقعدی الزامن دردناک نیست. بااین‌وجود ذکر این نکته ضرورت دارد که به‌خاطر روش نادرستی که شریک‌های جنسی در سکس پیش می‌گیرند یا به‌دلیل ناآشنایی یا کم‌اطلاع‌بودن افراد، دخول همراه با درد می‌تواند باشد. بسیاری از زنان گزارش داده‌اند که لذت بسیار زیادی از سکس مقعدی می‌برند، حتا تعداد زیادی از این افراد، رسیدن به اوج لذت جنسی را بدون سکس مقعدی مشکل می‌دانند.

اگر فرد آمادگی روحی را برای پذیرش جسم خارجی در مقعد داشته باشد، بهتر است در آغاز از ابزارهای کوچک‌تری مانند انگشت یا دیلدوهای (Dildo) کوچک‌تر برای ورود بهره گرفته شود و اگر به میزان کافی از روان‌کننده‌ی (Lubricant) مناسب استفاده شود، درد به وجود نخواهد آمد.

۲- اگر یک‌بار درد بگیرد، همیشه دردناک خواهد بود.

شماری از افراد بر این باور هستند که چون یک یا دو بار سکس مقعدی را امتحان کرده‌اند و دردناک بوده است، پس دیگر نباید سراغ این سکس رفت چون دخول همیشه دردناک خواهد بود! ولی این درست نیست.

اگر شرایطی که در شماره‌ی نخست گفته شد رعایت شود، سکس مقعدی دردناک نخواهد بود؛ به‌ویژه اگر بکوشید تا لذت جنسی را با دخول و تحریک جاهای دیگر بدن مانند کلیتوریس یا سر پستان‌ها بیفزایید، درد کمتر و کمتر خواهد شد. همواره در خاطر داشته باشید که با کسب تجربه‌ی بیشتر در سکس مقعدی، تجربه‌ی درد هم کمتر خواهد شد.

۳- سکس مقعدی مختص روسپی‌هاست

بسیاری بر این باور هستند که «بچه‌های خوب» از پشت سکس نمی‌کنند. بااین‌وجود، با توجه به داده‌های جنسی در مورد روش‌های سکس بین زوج‌ها مشخص شده است که سکس مقعدی یکی از هیجان‌انگیزترین تجربه‌های جنسی زوج‌هاست و مشخص است که همه‌ی این زوج‌ها نمی‌توانند روسپی باشند! پس سکس مقعدی فقط برای روسپی‌ها نیست. بدن دارای نقطه‌های تحریک‌پذیر بی‌شماری است. کشف و تجربه‌کردن لذت از این نقاط به معنی روسپی بودن نیست. هرچند که باید افزود، تابوی دیگر که در مورد روسپی‌گری وجود دارد هم تصویر اشتباهی را در ذهن نقش بسته است.

۴- سکس مقعدی ویژه‌ی مردان همجنسگرا است

گرچه مردان همجنسگرا (gay) اغلب از سکس مقعدی بهره‌ می‌گیرند، اما این، به معنی این نیست که سکس مقعدی فقط مخصوص مردان همجنسگرا است. شمایل مقعد و تجمع نوارهای عصبی در آن نقطه، امکان لذت‌جویی زیادی را در هنگام سکس مقعدی فراهم می‌کند. این شکل اندام‌واره فقط در مردان همجنسگرا وجود ندارد؛ زنان و همین‌طور مردان دگرجنسگرا هم دارای شکل اندامی مشابهی هستند. بنابراین، هر کسی در صورت داشتن سکس مقعدی، می‌تواند از آن بهره ببرد جدا از این‌که چه گرایش جنسی و یا جنسیتی دارد.

۵- پس از آن، شوهرت دیگر به تو احترام نخواهد گذاشت!

شمار زیادی از زنان بر این باور هستند که پس از این‌که به همسر خود اجازه دادند، آلت جنسی‌اش را در مقعد آن‌ها داخل کند، دیگر مورد احترام همسر نخواهند بود. به‌عبارت‌دیگر، مردها به همسران خود که با آن‌ها از مقعد سکس داشته‌اند، احترام نخواهند گذاشت. این اعتقاد حتا در حالت پیشرفته‌تر به این شکل بیان می‌شود: «اگر به شوهرت اجازه بدهی که از مقعد تو لذت ببرد، دیگر برای تو ارزشی قائل نیست».

سکس مقعدی هم‌چون بسیاری از روش‌های دیگر سکس، فقط یک نوع رابطه‌ی جنسی است. عامل‌های بسیار زیادی در «احترام متقابل» بین شریک‌های زندگی وجود دارد که سکس فقط یکی از آن‌هاست. انتخاب شیوه‌ی خاصی از رابطه‌ی جنسی، الزامن احترام متقابل را در رابطه از بین نمی‌برد.

۶- سکس مقعدی آسیب‌های جدی به بدن می‌زند.

هر سکسی اگر به شیوه‌ی نادرست انجام شود، می‌تواند به بدن آسیب جدی بزند.

حالتی را فرض کنید که واژن به اندازه‌ی کافی ترشح ندارد. در این صورت، اگر دخول بدون روان‌کننده انجام شود، به واژن آسیب خواهد رسید. از آن‌جا که مقعد به شکل خودکار روان‌کننده ترشح نمی‌کند، لازم است همیشه از روان‌کننده (Lubricant) ویژه و به میزان لازم استفاده شود، اما در شرایط کلی و به‌خودی‌خود، سکس مقعدی به بدن آسیب نمی‌رساند.

۷- سکس مقعدی نیازی به کاندوم ندارد.

بسیاری بر این باور اشتباه هستند که چون سکس مقعدی منجر به فرزندآوری نمی‌شود، نیازی به استفاده از کاندوم نیست. این تصور یکی از خطرناک‌ترین تصورهایی است که در مورد سکس مقعدی وجود دارد. جایگاه و کارکرد مقعد در بدن انسان، امکان انتقال بیماری‌های مقاربتی بین فاعل و مفعول را بیش از سکس مهبلی (Vaginal Sex) که می‌تواند منجر به تولیدمثل شود فراهم می‌کند. به‌همین‌دلیل لازم است تا پیشگیری‌های لازم در هنگام سکس مقعدی مانند هر سکس دیگری لحاظ شود.

۸- اگر به شریک خودتان اجازه‌ی سکس مقعدی بدهید، او همیشه به‌دنبال همین نوع از سکس خواهد بود.

نمی‌توان انکار کرد که بسیاری از مردان از این‌که مقعد فشردگی بیشتری نسبت به واژن دارد، در هنگام دخول مقعدی لذت بیشتری می‌برند. بااین‌وجود، این به معنی دست‌برداشتن این افراد از سکس مهبلی نیست. سالیان سال و در مسیر اعصار، سکس مهبلی راه اصلی کام‌جویی در میان دگرجنسگرایان بوده است. ساده‌انگارانه می‌نماید اگر باور کنیم که به‌خاطر فشردگی بیشتر مقعد، سکس مهبلی از صحنه خارج می‌شود.

۹- سکس مقعدی باعث شل‌شدن مقعد خواهد شد.

این تصور نادرست پیرو تصور نادرست دیگری که پیرامون شل شدن مهبل (Vagina) پس از تولد فرزند می‌آید. در دهه‌ی هفتاد میلادی تصور نادرستی در جامعه عمومیت پیدا کرده بود که چند تن از مردان همجنسگرا به‌خاطر تعدد سکس مقعدی، کنترل خود را بر مدفوع از دست داده‌اند، اما این تصور، جز یک داستان نادرست، چیز دیگری نبود و در پس آن، واقع‌بینی علمی حضور نداشت.

مشخص است که بارداری و فرزندآوری الزامن منجر به شل‌شدن یا به‌عبارت مرسوم «گشاد شدن» واژن نمی‌شود. همین موضوع در مورد سکس مقعدی و گشاد شدن مقعد هم صادق است. اگر سکس مقعدی سالم و به روش صحیح صورت گیرد، باعث شل‌شدن عضله‌های مقعد نخواهد شد. مشخص است که با کسب تجربه، عضله‌های مقعد روش شل‌کردن مقطعی خود را برای لذت بیشتر فراخواهند گرفت، اما این شل‌شدن یک عکس‌العمل طبیعی بدن است و به‌صورتی موقتی خواهد بود.

۱۰- کثیف است.

قسمت پایینی مقعد بسیار کم‌تر از آن‌چیزی که تصور می‌کنیم در خود مدفوع نگه‌داری می‌کند. به‌عبارت‌دیگر، مدفوع زیادی در آن قسمت از مقعد که در سکس دخیل است، وجود ندارد. این به این معنی نیست که می‌توان به مهبل و مقعد به‌صورت پشت سرهم و در یک‌زمان دخول کرد چراکه این کار بهداشتی نیست، اما اگر پیش از سکس، مقعد شست‌شو شود و در طول روز مواد غذایی سالم مصرف شود، آلودگی بسیار کمی در سکس منتقل خواهد شد.

اگر مایل  هستید در مورد شستشوی مقعد برای سکس مقعدی بیشتر بدانید روی این لینک کلیک کنید.

این مطلب ترجمه به مضمون از این نشانی است.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله